اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 18 اردیبهشت 1402
معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست کارشناسان ارشد گروه پنج عنوان کرد

ساخت و تجهیز ۴ هزار واحد بهداشتی طی دو سال اخیر در ایران

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ساخت، تعمیر و تجهیز ۴ هزار واحد بهداشتی طی دو سال اخیر در ایران خبر داد.‌

1

به گزارش وبدا، دکتر حسین فرشیدی در دومین روز از بیست و ششمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای گروه پنج در زمینه همکاری های نظام سلامت، گفت: ایران با دارا بودن ۲۹ هزار و ۲۵۰ واحد بهداشتی، خدمات سلامتی گسترده ای از جمله پزشکی خانواده به جمعیت روستایی و شهری به ویژه در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت ارائه می دهد.

وی افزود: ایران ۳۰ میلیون نفر جمعیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و ۵۵ میلیون نفر جمعیت شهری دارد که برای توسعه دسترسی این میزان جمعیت به خدمات سلامت، برنامه‌های متعددی تاکنون اجرا کرده و برای آینده در دست اجرا دارد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری برای تقویت، بازسازی و توسعه شبکه بهداشتی ایران، گفت: با توجه به اجرای برنامه‌هایی نظیر پزشکی خانواده در کشور، توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای تقویت شبکه بهداشتی سرلوحه کارها قرار گرفته به طوری که در دو سال اخیر ۴ هزار واحد بهداشتی در ایران ساخته، تعمیر یا بازسازی شده‌اند.

وی افزود: رییس جمهور کشورمان نیز تاکیدات زیادی به اجرای برنامه پزشکی خانواده برای ارائه خدمات سلامت در تمام شهرها دارد. زیرا ارائه این خدمات در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در قالب پزشکی خانواده از سال‌ها پیش آغاز شده است.

دکتر فرشیدی ادامه داد: مطابق برنامه کشوری پزشکی خانواده، هر پایگاه سلامت شهری در ایران دارای یک پزشک و دو مراقب سلامت خواهد شد و هر پایگاه ۳ هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی بیان داشت: از رهگذر اجرای برنامه پزشکی خانواده در کشور، سیاست توسعه و تقویت شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی نیز در ایران عملیاتی می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نباید از نقش موثر بیمه‌ها در اجرای برنامه های سلامت غافل شد. بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی در ایران جمعیت ‌های تحت پوشش خود را از سطح خانه‌های بهداشت تا ارجاع به کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی ابراز داشت: خوشبختانه اجرای نظام ارجاع از سال گذشته از شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در ایران شروع شده و هم اکنون از سطح اول در خانه‌های بهداشت تا سطوح تخصصی و فوق تخصصی در حال اجراست.

وی در پایان شیفت بیماری ها از واگیردار به غیرواگیر را مهم‌ترین تحول سال‌های اخیر حوزه سلامت در دنیا از جمله ایران دانست و گفت: بی توجهی به بیماری‌های غیرواگیر تبعات زیادی برای همه کشورها خواهد داشت. هم اکنون بیشترین مرگ ومیرها از بیماری‌های غیرواگیر به ویژه بیماری‌های قلبی نشات می‌گیرد و باید برای مهار این بیماری‌ها برنامه و راهبرد داشت تا از بحران‌های ناشی از آن‌ها در آینده پیشگیری شود.

آخرین اخبار

نشست مشاور ریاست و رئیس شورای عالی ارتباطات و رسانه دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با مدیر تامین برنامه شبکه سلامت سنگ های کلیه سوء هاضمه گوش درد تشکیل کمیته مشترک شبکه سلامت سیما و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تدابیر طب ایرانی در روزهای آلودگی هوا نشست هم اندیشی مدیران شبکه سلامت سیما و اعضای هیئت مدیره انجمن علمی پزشکان کودکان ایران تدارک ویژه شبکه سلامت در آستانه هفته بسیج بیماری‌های چشمی مرتبط با دیابت تقدیر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از شبکه سلامت سیما روماتیسمی ستون فقرات آنفولانزا دوران سالمندی جراحی‌های چاقی کبد چرب تقدیر معاون پرستاری وزارت بهداشت از برنامه "کشیک سلامت" شبکه سلامت سیما اهمیت تغذیه سالم مشکلات پوستی اولین گفتگوی تلویزیونی رییس جدید سازمان نظام روانشناسی کشور؛ به میزبانی شبکه سلامت سیما صورت گرفت حساسیت‌های فصلی عمو پورنگ در شبکه سلامت سیما بیماری‌های سیستم عصبی جنین در دوران بارداری نارسایی قلبی فصل جدید برنامه " حال خوب " دستاوردی بزرگ برای شبکه سلامت و جامعه پرستاری کشور کبد چرب بهره مندی شبکه سلامت از ظرفیت انجمن های علمی؛ این بار انجمن روانپزشکی ایران معاینات دوره ای چشم تغذیه و تقویت دستگاه ایمنی بدن " ویژه برنامه های شبکه سلامت در هفته دفاع مقدس " واریس راه های کاهش وزن مادران شاغل و تعادل بین کار و امور منزل تغییر الگوی بیماری‌های گوارشی کیف و کفش مناسب برای دانش آموزان «یا شافی» شبکه سلامت در روز شهادت امام هشتم اضافه وزن و راه‌های کاهش سینوزیت " استودیو سلامت اربعین" بیماری‌های پستان کم شنوایی بیماری‌های التهابی روده تغذیه و سلامت پوست و مو علل تغییر رنگ ادرار سرو سپید، ویژه برنامه روز پزشک شبکه سلامت انتخاب کفش مناسب قدردانی اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از " شبکه سلامت سیما " توصیه هایی برای زائرین اربعین برای جلوگیری از گرمازدگی و اسهال و استفراغ مناسب سازی محیط برای کم توانان کمک به نوجوانان برای انتخاب درست

نظرات

مانده : (1000) حرف