اپلیکیشن شبکه سلامت
دریافت نسخه اندروید

مشاهده خبر

دو شنبه 18 اردیبهشت 1402
معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست کارشناسان ارشد گروه پنج عنوان کرد

ساخت و تجهیز ۴ هزار واحد بهداشتی طی دو سال اخیر در ایران

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ساخت، تعمیر و تجهیز ۴ هزار واحد بهداشتی طی دو سال اخیر در ایران خبر داد.‌

0

به گزارش وبدا، دکتر حسین فرشیدی در دومین روز از بیست و ششمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای گروه پنج در زمینه همکاری های نظام سلامت، گفت: ایران با دارا بودن ۲۹ هزار و ۲۵۰ واحد بهداشتی، خدمات سلامتی گسترده ای از جمله پزشکی خانواده به جمعیت روستایی و شهری به ویژه در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت ارائه می دهد.

وی افزود: ایران ۳۰ میلیون نفر جمعیت در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و ۵۵ میلیون نفر جمعیت شهری دارد که برای توسعه دسترسی این میزان جمعیت به خدمات سلامت، برنامه‌های متعددی تاکنون اجرا کرده و برای آینده در دست اجرا دارد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری برای تقویت، بازسازی و توسعه شبکه بهداشتی ایران، گفت: با توجه به اجرای برنامه‌هایی نظیر پزشکی خانواده در کشور، توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری برای تقویت شبکه بهداشتی سرلوحه کارها قرار گرفته به طوری که در دو سال اخیر ۴ هزار واحد بهداشتی در ایران ساخته، تعمیر یا بازسازی شده‌اند.

وی افزود: رییس جمهور کشورمان نیز تاکیدات زیادی به اجرای برنامه پزشکی خانواده برای ارائه خدمات سلامت در تمام شهرها دارد. زیرا ارائه این خدمات در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در قالب پزشکی خانواده از سال‌ها پیش آغاز شده است.

دکتر فرشیدی ادامه داد: مطابق برنامه کشوری پزشکی خانواده، هر پایگاه سلامت شهری در ایران دارای یک پزشک و دو مراقب سلامت خواهد شد و هر پایگاه ۳ هزار نفر جمعیت را تحت پوشش قرار خواهد داد.

وی بیان داشت: از رهگذر اجرای برنامه پزشکی خانواده در کشور، سیاست توسعه و تقویت شبکه مراقبت‌های اولیه بهداشتی نیز در ایران عملیاتی می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نباید از نقش موثر بیمه‌ها در اجرای برنامه های سلامت غافل شد. بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی در ایران جمعیت ‌های تحت پوشش خود را از سطح خانه‌های بهداشت تا ارجاع به کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی ابراز داشت: خوشبختانه اجرای نظام ارجاع از سال گذشته از شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در ایران شروع شده و هم اکنون از سطح اول در خانه‌های بهداشت تا سطوح تخصصی و فوق تخصصی در حال اجراست.

وی در پایان شیفت بیماری ها از واگیردار به غیرواگیر را مهم‌ترین تحول سال‌های اخیر حوزه سلامت در دنیا از جمله ایران دانست و گفت: بی توجهی به بیماری‌های غیرواگیر تبعات زیادی برای همه کشورها خواهد داشت. هم اکنون بیشترین مرگ ومیرها از بیماری‌های غیرواگیر به ویژه بیماری‌های قلبی نشات می‌گیرد و باید برای مهار این بیماری‌ها برنامه و راهبرد داشت تا از بحران‌های ناشی از آن‌ها در آینده پیشگیری شود.

آخرین اخبار

رئیس صدا و سیما تقویت و گسترش شبکه سلامت را در دستور کار قرار دهد ضرورت تقویت شبکه سلامت سیما رتبه هفتم شبکه سلامت از لحاظ تعداد مخاطب در میان ۱۸ شبکه پخش زنده اتاق عمل از شبکه سلامت سیما برای نخستین بار الزام استخدام ماماها در مراکز زایمانی با تصویب قانون جوانی جمعیت تمهیدات اورژانس استان تهران برای سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ساخت و تجهیز ۴ هزار واحد بهداشتی طی دو سال اخیر در ایران پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲ حوادث خانه تکانی پایان سال پیشگیری از حوادث و سوانح جاده‌ای ویژه برنامه های نوروز 1402 شبکه سلامت آسیب های چشمی در چهارشنبه آخر سال بیماری های کلیوی اگزمای دست و مواد شوینده بیماری دیابت مراقبت های لازم هنگام استفاده از شوینده ها ارگونومی کار در منزل چگونه درست بنشینیم و درست بایستیم تغذیه و تاثیر آن بر سلامت باروری پنجره جمعیت روایتی نو از تحولات جمعیت در ایران پارکینسون مراقبت و بهداشت مو وز وز گوش خشکی و خارش پوست پوسته ریزی کنار ناخن های دست در کودکان سلامت مردان در سنین مختلف دردهای گردن کمردرد علل هورمونی موهای زائد انتخاب جنسیت نوزاد زردی در نوزادان روش های نوین جراحی مغز مزیت های خانواده دارای چند فرزند بخش خبری سازمان هلال احمر در شبکه سلامت سیما بخش خبری پلیس راهوردر شبکه سلامت سیما مزیت های خانواده دارای چند فرزند تیک در کودکان بیماری ام اس چاقی و باورهای نادرست تغذیه سالم در پیشگیری از سرطان سرطان های شایع در کودکان جوشهای صورت انواع خال های پوستی سرطان پستان سرطان کلیه بیماری واریس خشکی چشم تاثیر آلودگی هوا بر سلامت فعالیت‌های ورزشی در هنگام آلودگی هوا پارگی مینیسک زانو

نظرات

مانده : (1000) حرف